طراحی و چاپ نشریه
طراحی و چاپ نشریه

مقدمه
نشريات داخلي، مي‌تواند نقش موثري را در ايجاد ارتباط متقابل و متعادل بين بخش‌هاي مختلف يك سازمان ايفا نمايند و فرصت‌ مناسبي را براي تشريح و تبيين اهداف سازماني و جلب مشاركت پرسنل، براي اداره سازمان فراهم آوردند.
در حال حاضر نشريات درون سازماني به عنوان يك رسانه در اغلب سازمان‌ها منتشر مي‌شوند. اين نشريات در قالب‌هاي «نشريه داخلي»، «بولتن»، «خبرنامه»، «پيك» و … و در شكل و شمايل‌هاي متفاوتي به چاپ مي‌رسند.

هدف نشريه داخلي
روشن كردن افكار عمومي در سازمان و آگاهي داده به اعضاء در خصوص اتفاقات و اخباري كه در آن روي مي‌دهد و سهيم كردن آنان در سرنوشت خودشان از طريق تبادل افكار و آراء در شكل يك سند مكتوب مي‌تواند هدف و كاركرد اصلي «نشريات داخلي» باشد. همچنين پركردن اوقات فراغت كاركنان و خانواده آنان و پاسخ‌گويي به پرسش‌هاي كاركنان مي‌تواند از ديگر اهداف انتشار يك خبرنامه باشد.
در يك وضعيت مطلوب و به شرطي كه كاركردهاي اصلي و رسالت واقعي اين گونه نشريات به درستي شناخته و به كار گرفته شوند، فرصت مناسبي براي بيان اهداف يك سازمان و همگرايي فكري، ذهني و علمي ميان مديريت و ديگر بخش‌هاي آن سازمان خواهد بود.

تعريف نشريه داخلي
نشريه داخلي يا خبرنامه، سند مكتوبي است كه در سازمان‌هاي دولتي يا غيردولتي در زمينه‌هاي اخبار سازمان، مسايل آموزشي، فني و تخصصي، فرهنگي و سياسي و نظاير آن (مرتبط با سياست‌ها و وظايف قانوني و در محدوده فعاليت‌هاي سازمان) منتشر و به منظور اطلاع‌رساني، ايجاد ارتباط و همگرايي فكري و عملي بين مسئولان سازمان و كاركنان و جلب نظر و همكاري طرفين بين اعضاي سازمان توزيع مي‌شود.


محتواي نشريه داخلي
با توجه به اهداف و ماموريت‌هاي يك سازمان نشريه داخلي از بخش‌هاي مختلفي تشكيل مي‌شود كه بخش‌هاي ذيل معمولاً مي‌توانند به عنوان بخش‌هاي اصلي مورد توجه قرار گيرند.
– سرمقاله (بيان خط و مشي‌هاي خبرنامه، مناسبت‌ها، پيام‌هاي اداري و )
– مقالات (آموزشي، تخصصي،‌ فرهنگي، اجتماعي، سياسي و )
– گزارش (اداري، آموزشي، اختصاصي، فرهنگي، اجتماعي و )
– تريبون آزاد (ستون ويژه كاركنان و خوانندگان در قالب‌هاي مصاحبه، مقاله، نقد، پيشنهاد، خاطره و )
– اخبار (پيشرفت‌هاي سازمان، اتفاقات جديد، اخبار انتصاب‌ها )
– مسابقه و سرگرمي (جدول، مسابقات، طنز، كاريكاتور و )
– تازه‌ها (در زمينه‌هاي علمي، فني، آموزشي، فرهنگي و )
علاوه بر موارد ياد شده براي غناي نشريه و افزايش جذابيت آن با توجه به ماموريت‌ها و اهداف اصلي هر سازمان مي‌توان عناوين مرتبط ديگري چون: بهداشت، جامعه، ورزشي و … را به مطالب نشريه اضافه كرد.

مديريت نشريه داخلي
چاپ و دوام انتشار يك نشريه داخلي، نيازمند مديريت، سازماندهي و طراحي بر اساس اصول حرفه‌اي مربوط به آن مي‌باشد.
وجود يك مدير مسئول و بخش‌هاي تحريريه، ويرايش، حروف چيني،‌ صفحه بندي، طراخي و عكاسي، نظارت بر چاپ و توزيع براي توليد يك نشريه داخلي ضروري مي‌باشد.
همچنين با توجه به بخش‌هاي فوق يك تركيب نيروي انساني شامل: خبرنگار، گزارشگر، عكاس، طراح، صفحه بند، ناظر چاپ، ويراستار و متصدي توزيع براي اداره نشريه مورد نياز است و براي سامان دهي امور اجرايي و محتوايي نشريه نياز به يك سردبير و مدير اجرايي نيز مي‌باشد.

 
نــماد اعتمــاد الكتـرونیـكـی

 
دلایل برتری ایرانا

گروه طراحی، چاپ و غرفه آرایی ایرانا مجری و متعهد در کلیه خدمات چاپ در سراسر کشور در رابطه با طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ ساک دستی، طراحی و چاپ تراکت، طراحی و چاپ سربرگ، ط ... ادامه مطلب
 
محدوده خدمات ایرانا
 

گروه طراحی، چاپ و غرفه آرایی ایرانا با بیش از 50 سال سابقه در صنعت چاپ وسه سال فعالیت در صنعت غرفه سازی و غرفه آرایی نمایشگاهی آماده همکاری و عقد قرارداد با همه ارگان ها اعم از دولتی و خصوصی در راب ... ادامه مطلب
 
اطلاعــات تمــاس

دفتر مرکزی گروه طراحی، چاپ و غرفه سازی نمایشگاهی ایرانا

آدرس: اصفهان، خیابان هشت بهشت غربی، حدفاصل خیابان گلزار و خیابان ملک، ساختمان فرهنگ، طبقه چهارم
تلفن مستقیم سفارشات: ۶-۹۵۰۱۳۵۲۵ (۰۳۱)-11-32736910 (031)
کد پستی: ۸۱۵۴۷۴۹۹۹۳
ساعات کار: شنبه – چهارشنبه (۰۸۳۰ الی ۱۴۰۰ ) پنجشنبه (۰۸۳۰ الی ۱۳۰۰)

چاپ ایران

آدرس: اصفهان، ابتدای اشرفی اصفهانی (کهندژ)، نبش خیابان مدرس نجفی
تلفن :۳۷۷۱۹۶۸۱ (۰۳۱) - تلفن مستقیم سفارشات: ۶-۹۵۰۱۳۵۲۵ (۰۳۱)
کد پستی: ۸۱۸۶۶۷۵۱۱۱
ساعات کار: شنبه – چهارشنبه (0800 الی 2100 ) پنجشنبه ( 0800 الی 1400)

کارگاه غرفه سازی گروه ایرانا

آدرس: اصفهان، زینبیه، ابتدای شهر حبیب آباد، روبروی پمپ گاز
تلفن : ۰۹۱۳۹۲۸۰۹۶۰
تلفن مستقیم سفارشات: ۶-۹۵۰۱۳۵۲۵ (۰۳۱)
بازديدکننده امروز : 44 نفر        بازديدکننده دیروز : 114 نفر        بازديدکننده در هفته : 1242 نفر
 
حقوق طراحی و اجرا برای شرکت تدسا محفوظ است
 
«تمامی کالاها و خدمات این مرکز، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.»