طراحی و چاپ نشریه

مقدمه
نشریات داخلی، می‌تواند نقش موثری را در ایجاد ارتباط متقابل و متعادل بین بخش‌های مختلف یک سازمان ایفا نمایند و فرصت‌ مناسبی را برای تشریح و تبیین اهداف سازمانی و جلب مشارکت پرسنل، برای اداره سازمان فراهم آوردند.
در حال حاضر نشریات درون سازمانی به عنوان یک رسانه در اغلب سازمان‌ها منتشر می‌شوند. این نشریات در قالب‌های «نشریه داخلی»، «بولتن»، «خبرنامه»، «پیک» و … و در شکل و شمایل‌های متفاوتی به چاپ می‌رسند.

هدف نشریه داخلی
روشن کردن افکار عمومی در سازمان و آگاهی داده به اعضاء در خصوص اتفاقات و اخباری که در آن روی می‌دهد و سهیم کردن آنان در سرنوشت خودشان از طریق تبادل افکار و آراء در شکل یک سند مکتوب می‌تواند هدف و کارکرد اصلی «نشریات داخلی» باشد. همچنین پرکردن اوقات فراغت کارکنان و خانواده آنان و پاسخ‌گویی به پرسش‌های کارکنان می‌تواند از دیگر اهداف انتشار یک خبرنامه باشد.
در یک وضعیت مطلوب و به شرطی که کارکردهای اصلی و رسالت واقعی این گونه نشریات به درستی شناخته و به کار گرفته شوند، فرصت مناسبی برای بیان اهداف یک سازمان و همگرایی فکری، ذهنی و علمی میان مدیریت و دیگر بخش‌های آن سازمان خواهد بود.

تعریف نشریه داخلی
نشریه داخلی یا خبرنامه، سند مکتوبی است که در سازمان‌های دولتی یا غیردولتی در زمینه‌های اخبار سازمان، مسایل آموزشی، فنی و تخصصی، فرهنگی و سیاسی و نظایر آن (مرتبط با سیاست‌ها و وظایف قانونی و در محدوده فعالیت‌های سازمان) منتشر و به منظور اطلاع‌رسانی، ایجاد ارتباط و همگرایی فکری و عملی بین مسئولان سازمان و کارکنان و جلب نظر و همکاری طرفین بین اعضای سازمان توزیع می‌شود.


محتوای نشریه داخلی
با توجه به اهداف و ماموریت‌های یک سازمان نشریه داخلی از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود که بخش‌های ذیل معمولاً می‌توانند به عنوان بخش‌های اصلی مورد توجه قرار گیرند.
– سرمقاله (بیان خط و مشی‌های خبرنامه، مناسبت‌ها، پیام‌های اداری و )
– مقالات (آموزشی، تخصصی،‌ فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و )
– گزارش (اداری، آموزشی، اختصاصی، فرهنگی، اجتماعی و )
– تریبون آزاد (ستون ویژه کارکنان و خوانندگان در قالب‌های مصاحبه، مقاله، نقد، پیشنهاد، خاطره و )
– اخبار (پیشرفت‌های سازمان، اتفاقات جدید، اخبار انتصاب‌ها )
– مسابقه و سرگرمی (جدول، مسابقات، طنز، کاریکاتور و )
– تازه‌ها (در زمینه‌های علمی، فنی، آموزشی، فرهنگی و )
علاوه بر موارد یاد شده برای غنای نشریه و افزایش جذابیت آن با توجه به ماموریت‌ها و اهداف اصلی هر سازمان می‌توان عناوین مرتبط دیگری چون: بهداشت، جامعه، ورزشی و … را به مطالب نشریه اضافه کرد.

مدیریت نشریه داخلی
چاپ و دوام انتشار یک نشریه داخلی، نیازمند مدیریت، سازماندهی و طراحی بر اساس اصول حرفه‌ای مربوط به آن می‌باشد.
وجود یک مدیر مسئول و بخش‌های تحریریه، ویرایش، حروف چینی،‌ صفحه بندی، طراخی و عکاسی، نظارت بر چاپ و توزیع برای تولید یک نشریه داخلی ضروری می‌باشد.
همچنین با توجه به بخش‌های فوق یک ترکیب نیروی انسانی شامل: خبرنگار، گزارشگر، عکاس، طراح، صفحه بند، ناظر چاپ، ویراستار و متصدی توزیع برای اداره نشریه مورد نیاز است و برای سامان دهی امور اجرایی و محتوایی نشریه نیاز به یک سردبیر و مدیر اجرایی نیز می‌باشد.

 
نــماد اعتمــاد الكتـرونیـكـی

 
دلایل برتری ایرانا

گروه طراحی، چاپ و غرفه آرایی ایرانا مجری و متعهد در کلیه خدمات چاپ در سراسر کشور در رابطه با طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ ساک دستی، طراحی و چاپ تراکت، طراحی و چاپ سربرگ، ط ... ادامه مطلب
 
محدوده خدمات ایرانا
 

گروه طراحی، چاپ و غرفه آرایی ایرانا با بیش از ۵۰ سال سابقه در صنعت چاپ وسه سال فعالیت در صنعت غرفه سازی و غرفه آرایی نمایشگاهی آماده همکاری و عقد قرارداد با همه ارگان ها اعم از دولتی و خصوصی در را ... ادامه مطلب
 
اطلاعــات تمــاس

دفتر مرکزی گروه طراحی، چاپ و غرفه سازی نمایشگاهی ایرانا

آدرس: اصفهان، خیابان هشت بهشت غربی، حدفاصل خیابان گلزار و خیابان ملک، ساختمان فرهنگ، طبقه چهارم
تلفن مستقیم سفارشات: ۶-۹۵۰۱۳۵۲۵ (۰۳۱)-11-32736910 (031)
کد پستی: ۸۱۵۴۷۴۹۹۹۳
ساعات کار: شنبه – چهارشنبه (۰۸۳۰ الی ۱۴۰۰ ) پنجشنبه (۰۸۳۰ الی ۱۳۰۰)

چاپ ایران

آدرس: اصفهان، ابتدای اشرفی اصفهانی (کهندژ)، نبش خیابان مدرس نجفی
تلفن :۳۷۷۱۹۶۸۱ (۰۳۱) - تلفن مستقیم سفارشات: ۶-۹۵۰۱۳۵۲۵ (۰۳۱)
کد پستی: ۸۱۸۶۶۷۵۱۱۱
ساعات کار: شنبه – چهارشنبه (0800 الی 2100 ) پنجشنبه ( 0800 الی 1400)

کارگاه غرفه سازی گروه ایرانا

آدرس: اصفهان، زینبیه، ابتدای شهر حبیب آباد، روبروی پمپ گاز
تلفن : ۰۹۱۳۹۲۸۰۹۶۰
تلفن مستقیم سفارشات: ۶-۹۵۰۱۳۵۲۵ (۰۳۱)
بازديدکننده امروز : نفر        بازديدکننده دیروز : 0 نفر        بازديدکننده در هفته : 0 نفر
 
حقوق طراحی و اجرا برای هلدینگ توسعه دهندگان محفوظ است

«تمامی کالاها و خدمات این مرکز، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.»